Konkurs: e-book do wygrania

Jakiś czas temu zakupiłem za 19$ e-book poświęcony projektowaniu stron WWW na telefony komórkowe: Mobile Web Design. Dwa dni temu zaś otrzymałem drugą kopię tej książki, którą z chęcią odstąpię. W związku z tym wymyśliłem, że osoba, która odpowie na nurtujące mnie ostatnio pytanie otrzyma ten właśnie egzemplarz.

Pytanie jest następujące: w systemie Windows występuje kursor move, który oprogramowywany powinien być wówczas, gdy mamy do czyneinie z sytuacją, w której manipuluje się jakimś elementem GUI. Przykładem ze świata Web mogą być boksy z iGoogle, które można przestawiać miejscami, czy też grupowanie w Golden Line wykorzystujące metodę przeciągnij-i-upuść (poniżej na rysunku).

Mnie jednak interesuje dlaczego nie został do tego wykorzystany kursor „counting up and down hand„, wykorzystany m.in. w ramach poruszania się po google mapach (ale już np. w Zumi – nie), a który wydaje się być w swojej formule znacznie czytelniejszy i bardziej intuicyjny.

Reasumując, pytanie: dlaczego we wszystkich powyższych przypadkach nie jest wykorzystywany kursor counting up and down hand, tylko czasem move?

Osoba, która pierwsza – w ramach systemu komentarzy do tego wpisu – poda prawidłową odpowiedź, albo będzie jej najbliższa (sam mam pewien trop w tej sprawie), otrzyma za darmo egzemplarz e-booka Mobile Web Design.

Update z 15 października

W ramach dyskusji, zamieszczam dodatkowe dwa przykłady.

Rysunek u góry to fragment ze strony systemu e-commerce Magento. Mamy tutaj możliwość powiększenia zdjęcia produktu jaki oglądamy w ramach zamkniętej w kwadracie ramki. Do przesuwania powiększonego zdjęcia produktu służy kursor move. Czyli jest to przykład użycia kursora move w ramach przesuwania treści wewnątrz ramki.

Rysunek na dole zaś to fragment interfejsu gry online, w którą można grać przez przeglądarkę WWW „Dark Pirates”. Pokazuje on czynność przenoszenia elementu z jednego boksa do drugiego, co jest metaforą dokonywanego handlu surowcami w tejże grze. Czyli jest to przykład użycia kursora move w ramach przesuwania.